HÍREK

AI, digitális pénzek és kreatív ötletek – Eredményt hirdettünk…

Sikeresen lezárult a Gazdálkodástudományi Intézet „Örkény után szabadon… Egyperces gondolatok – Pénz a jövőben: Generációk, technológia és tudatosság” című pénzügyi versenye. A Gazdálkodási és menedzsment szakos hallgatók kreatív pályamunkáikban többek között olyan aktuális témákat dolgoztak fel, mint az AI hatása a pénzügyekre, a közösségi média vásárlási szokásokat befolyásoló szerepe, vagy a kriptovaluták és digitális pénzek jövője. 

Szakmai tapasztalatszerzés és kulturális felfedezés Nagyváradon

2026. június 7-9. között a Gazdálkodástudományi Intézet és az Alkalmazott Humántudományok Intézete oktatói és hallgatói közös szakmai programon vettek részt Nagyváradon a Pannónia Mobilitási program keretén belül. A program elsődleges célja Nagyvárad kulturális, történelmi és oktatási központjának megismerése volt. A háromnapos program során a résztvevők, Barabásné dr. Kárpáti Dóra, Oroszné Ilcsik Bernadett, Dr. Torkos Katalin és Dr.

Kiemelkedő eredmény az „Etika a gazdaságban” országos versenyen

A Nyíregyházi Egyetem elsőéves gazdálkodás és menedzsment szakos hallgatói csapata 3. helyezést ért el a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara támogatásával meghirdetett „Etika a gazdaságban” – országos esettanulmány versenyen. 

Kardavatástól Darth Vaderig – ilyen volt az idei Közgazdász Szakest

2026. május 13-án rendezte meg a Gazdálkodástudományi Intézet a mára már hagyománnyá vált Közgazdász Szakestet. Az eseményt jelenlétével megtisztelte Dr. Vajda Ildikó, oktatási elnökhelyettes asszony és Dr. Szabó György rektor úr is.Az est hivatalos megnyitóját Rektor úr tartotta, ezt követően a résztvevők megtekinthették az Intézetről készült kisfilmet. A videóvetítést követően Barabásné dr. Kárpáti Dóra, intézetünk vezetője köszöntötte a megjelent vendégeket és hallgatókat.

Felkészült előadók, sokszínű témák – Házi TDK versenyt rendezett a…

A Gazdálkodástudományi Intézet 2026. május 13-án rendezte meg házi TDK versenyét, amelyen a gazdálkodási és menedzsment, valamint a turizmus-vendéglátás szakosok mutatták be dolgozataikat. A beregszászi kihelyezett képzésünk hallgatói közül is vettek részt a megmérettetésen: online kapcsolódtak be a programba, így a verseny egyszerre zajlott jelenléti és digitális formában is.

Újra pénzügyi versenyt hirdetünk!

2026. májusban a Gazdálkodástudományi Intézet pénzügyi versenyt hirdet 3. alkalommal „Örkény után szabadon… Egyperces gondolatok - Pénz a jövőben: Generációk, technológia és tudatosság” címmel.Az egyetemi oktatásban a pénzügyi és a vállalkozási ismeretek átadása rendkívül fontos, nélkülözhetetlen része a hallgatók szakmai fejlődésének. Ezt felismerve, harmadik alkalommal kerül megrendezésre a pénzügyi témájú verseny, melynek célja a pénzügyi tudatosság fejlesztése a fiatalok körében. 

Oroszné Ilcsik Bernadett előadása a Szenior Akadémián

A Nyíregyházi Egyetem 2026 tavaszán indította el a Szenior Akadémia elnevezésű programsorozatát, melynek keretében Oroszné Ilcsik Bernadett, a Gazdálkodástudományi Intézet mesteroktatója tartott előadást 2026. április 28-án „Pénzügyek a gyakorlatban (befektetési döntések alapjai, aktuális változások a digitalizáció korában)” címmel. A pénz szerepe a modern gazdaságban nemcsak csereeszközként, hanem a biztonság és a jövőtervezés alapjaként is megjelenik.

Házi TDK verseny a Gazdálkodástudományi Intézetben

Üzemlátogatás a Sensirion-hoz

2026. március 31-én kedd délelőtt a harmadéves Logisztikai szakirányos magyar hallgatók, valamit az angol nyelvű képzésen résztvevő nemzetközi diákjaink üzemlátogatáson vettek részt a debreceni Sensirion vállalatnál, ahol részletes és izgalmas betekintést nyerhettek a cég logisztikai folyamatába. Szervezők: Dr. Bodnár Robin és Dr. Nagy Zsuzsanna

Miért pont NYE-GTI? - Felvételi Élménynap a Gazdálkodástudományi…

A Nyíregyházi Egyetem január 28-én rendezte meg Felvételi Élménynapját. A program keretében a Gazdálkodástudományi Intézet szakjai iránt érdeklődő diákoknak Barabásné dr. Kárpáti Dóra, intézetünk vezetője és Oroszné Ilcsik Bernadett, mesteroktató tartottak tájékoztató előadást. A résztvevők részletes képet kaphattak a gazdálkodási és menedzsment, valamint a turizmus-vendéglátás szakok felépítéséről, a megszerezhető szakmai tudásról, a gyakorlati lehetőségekről, illetve a végzés utáni elhelyezkedési és továbbtanulási irányokról.