Szakmai tapasztalatszerzés és kulturális felfedezés Nagyváradon
csoportkép

2026. június 7-9. között a Gazdálkodástudományi Intézet és az Alkalmazott Humántudományok Intézete oktatói és hallgatói közös szakmai programon vettek részt Nagyváradon a Pannónia Mobilitási program keretén belül. A program elsődleges célja Nagyvárad kulturális, történelmi és oktatási központjának megismerése volt. A háromnapos program során a résztvevők, Barabásné dr. Kárpáti Dóra, Oroszné Ilcsik Bernadett, Dr. Torkos Katalin és Dr. Szőcs Andor, valamint a gazdálkodási és menedzsment szakos és a közösségszervező szakos hallgatók szakmai előadásokon bővíthették ismereteiket, intézménylátogatáson vettek részt, valamint részletesen feltérképezték a város építészeti és vallástörténeti örökségét. Látogatást tettek a Partiumi Keresztény Egyetemen (PKE), majd a szakmai blokk után egy helyi, tapasztalt idegenvezetővel indultak városnézésre, ahol érintették Nagyvárad legfontosabb szecessziós és barokk stílusú építészeti remekműveit, majd egy tárlatvezetésen vettek részt a Püspöki Palota és Múzeumban.